All Inclusive
Om hotellet
Beliggenhed og hotelfaciliteter
Costa Adeje Palace ligger med direkte adgang til strandpromenaden hvor der er mulighed for at gå en skøn tur langs vandet. Hotellet tilbyder et stort udvalg af faciliteter bl.a. bordtennis, vandpolo, fitnessrum, padeltennis (mod gebyr) og spa afdelingen (mod gebyr) Hotellet arrangerer aktiviteter og underholdning dag og aften for både voksne og børn. Endvidere findes der legeplads og børneklub for børn mellem 4 – 13 år (engelsksproget). Hotellet byder på flere gode spisesteder så der er noget for enhver smag. Der er Wi-Fi på hele hotellet. Vi gør opmærksom på, at internettet i Spanien har varierende dækning, og at udfald kan forekomme.
Værelsestyper
Flotte rummelige dobbeltværelser og familieværelser med bad/toilet, hårtørrer, minibar, TV, aircondition, Wi-Fi, sikkerhedsboks (mod gebyr) og balkon eller terrasse
Pension
Opholdet er inkluderet halvpension som nydes i hovedrestauranten fra fantastisk flot buffet.
Mulighed for tilkøb af All Inclusive.
All Inclusive kr. 2100,- pr. pers. pr. uge. Børn 2- 11 år kr. 1100,- pr. børn. pr. uge.
Nytår
Nytårsmiddag d. 31/12 på hotellet er inkluderet i prisen.
Tenerife ligger 300 kilometer fra Afrikas kyst, og er, med et areal på lidt over 2.000 km2, den største af de Kanariske øer og har gennem mange år været blandt danskernes foretrukne rejsemål i den mørke vintertid grundet de mange solskinstimer og store ferieoplevelser. Gennemsnitstemperaturen på Tenerife ligger konstant mellem 20-28 grader i vinterhalvåret og badevandet er derfor lunt og lækkert. Tenerife har kort sagt noget for alle aldersgrupper.
Anbefalede hoteller til dig